Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

3 marca to data, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. W 1984r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy, istniejące od 1921r. z siedzibą w  Londynie, ustanowiło  święto, które na pierwszym miejscu stawia i honoruje twórcę dzieła, przypominając, że za książką stoi osoba, która ją napisała. Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek to świetna okazja, by pomyśleć o pracy, jaką twórcy wkładają w stworzenie dzieła literackiego.

Celem święta jest promowanie literatury, obrona wolności słowa oraz rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. To również świetna okazja, żeby wspomnieć o naszych polskich, wspaniałych twórcach, nagrodzonych najbardziej prestiżową nagrodą, nagrodą Nobla.

Tego dnia w naszej szkole uczniowie klas I-III oraz V-VI wysłuchali wywiadu z autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży – Grzegorzem Kasdepke, a także audiobooka tegoż pisarza, pt: „Kacperiada”. Na szkolnym korytarzu można było obejrzeć gazetkę poświęconą polskim noblistom.