Dzień Czytania Tolkiena

Dzień Czytania Tolkiena obchodzony jest 25 marca przez wszystkich miłośników powieści mistrza fantasy. Inicjatorami święta są członkowie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Sociery), dzięki którym pierwsze obchody tego święta miały miejsce w 2003 roku. Data nie jest przypadkowa, bowiem 25 marca przypada rocznica Upadku Saurona i wyzwolenia Śródziemia od panowania mrocznych mocy.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego święta. Podczas przerw można było wysłuchać fragmentów powieści „Hobbit” oraz „Władca Pierścieni”, w wykonaniu uczniów z klasy IV i V. Ponadto w tym dniu słuchano także audiobooka z fragmentami wybranych powieści Tolkiena. Aby dowiedzieć się ciekawych informacji o autorze (np. tego, że pisarz znał język polski!) przygotowana została gazetka tematyczna.