Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Wyrykach poznają zawody

Jednym z tematów realizowanych w kwietniu był temat „Poznajemy zawody”. W tym czasie przedszkolaki mogły zapoznać się z zawodem strażaka, lekarza oraz listonosza. Odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Wyrykach, poznały pracę lekarza oraz zwiedziły gabinety. Przedszkolaki mogły dotknąć i użyć niektórych lekarskich instrumentów do badań, np. stetoskopu, patyczka lekarskiego, strzykawki, materiałów do opatrunków. Niektóre dzieci zadeklarowały chęć zostania lekarzem.

Zawód strażaka to służba, która jest bardzo potrzebna, bywa też niebezpieczna. Pan strażak oprowadził dzieci po remizie, pokazał wóz strażacki i opowiedział o wyposażeniu wozu. Dzieci dowiedziały się, że strażacy są bardzo dzielnymi, szlachetnymi i odważnymi ludźmi. Po spotkaniu okazało się, że większość chłopców marzy o pracy strażaka w przyszłości.

W tym tygodniu w przedszkolu gościł także listonosz. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza, który codziennie doręcza listy, przesyłki i paczki wprost do adresatów. Listonosz pokazał dzieciom kartki, reklamy i listy. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem maluchów. Niektórym dzieciom bardzo spodobała się praca listonosza i stwierdziły, że w kiedyś chętnie będą listonoszami.