SZKOLNY KONKURS WIEDZY ZE ZNAJOMOŚCI HISTORII SZKOŁY W WYRYKACH I BITWY POD WYRYKAMI

SZKOLNY KONKURS WIEDZY ZE ZNAJOMOŚCI HISTORII SZKOŁY
                                 W WYRYKACH I BITWY POD WYRYKAMI

CELE KONKURSU:

• popularyzacja wśród uczniów wiedzy z zakresy historii naszej szkoły oraz bitwy
     pod Wyrykami,
  • uświadomienie tradycji, znaczenia i miejsca naszej szkoły w środowisku lokalnym,
  • wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania działalnością AK w czasie II wojny światowej,
  • odkrywanie historii swojej „ małej ojczyzny” i tych jej treściach, które są aktualne
     do dziś,
  • kształtowanie w uczniach poczucia tożsamości kulturalnej i historycznej.

ORGANIZACJA KONKURSU:

1.      Organizatorami konkursu są: p. Kamilla Horszczaruk – nauczyciel historii i p. Jolanta Małyszczak – nauczyciel bibliotekarz.

2.      Konkurs przeprowadzony zostanie w formie pisemnej ( test )  dn.09.04.2014r.
o godz. 10.00 w sali nr 6. Obejmował on będzie zagadnienia związane z historią szkoły i bitwy pod Wyrykami.

REGULAMIN KONKURSU:

1.      Do konkursu mogą przystąpić chętni uczniowie z kl. IV – IV SP i I – III  Gimnazjum.

2.      Uczestnicy konkursu zobowiązani są do dokładnego poznania historii szkoły
 ( dostępnej na stronie internetowej szkoły) oraz przebiegu bitwy pod Wyrykami na podstawie książki Stanisława Pasikowskiego „ Lotny Oddział AK „Nadbużanka” ( dostępnej w biblotece szkolnej).

3.      Osoby, które zajmą trzy pierwsze miejsca  zostaną nagrodzone.

4.      Wyniki uczestników konkursu zostaną ogłoszone 10.04.2014r.

5.      Nagrody zostaną przekazane podczas uroczystości obchodów bitwy pod Wyrykami.

6.      Zgłoszenia przystąpienia do konkursu przyjmują jego organizatorzy:
p. K. Horszczaruk i p. J. Małyszczak do dn. 31.03.2014r.