Szkolny Dzień Dawcy Szpiku i Komórek Macierzystych

W odpowiedzi na zaproszenie Fundacji DKMS Polska 24 października w naszej szkole odbyła się akcja promująca  dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. Mieliśmy zaszczyt gościc przedstawiciela Lubelskiego Odziału Regionalnego PCK , który przedstawic ciekawa prezentację nt krwiodawstwa i dawców szpiku. Uczniowie dowiedzieli się, że w Polsce co godzinę ktoś słyszy diagnozę: białaczka. Mimo zarejestrowanych ponad 730 tys. dawców w bazie fundacji co piąty chory pozostaje bez pomocy, ponieważ brak jest dla niego zgodnego genetycznie dawcy. Dzięki zorganizowaniu akcji  w naszej szkole przyczyniliśmy się do zwiększenia szansy na życie pacjentów cierpiących na nowotwory krwi. Szkolnym koordynatorem akcji była P. Kamilla Horszczaruk i Ewa Zając. Wszystkim, którzy się zaangazowali w akcję, serdecznie dziękujemy, a tych, którzy nie mogli tego zrobić w tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w akcji za rok!