Wycieczka do Sobiboru

„Aby człowiek wiedział dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci"  N. Davies

W myśl powyższych słów 18 grudnia 2013 r.  młodzież z naszej szkoły wraz z panią Kamillą Horszczaruk, panią Agnieszką Paśnik i panią Justyną Tkaczuk odwiedziła Obóz Zagłady w Sobiborze.Sobibór jest ważnym miejscem na mapie Polski ze względu na zaistniałe tu podczas II wojny światowej wydarzenia. Pomimo że nie zachowały się w miejscu dawnego obozu żadne budynki, miejsce to jest szczególne ze względu na swoją wartość historyczną. Tysiące Żydów poniosło śmierć w tamtejszych komorach gazowych lub poprzez rozstrzelanie. Wszyscy uczestnicy wyjazdu z ciekawością oraz zainteresowaniem wsłuchiwalisię w opowieści  przewodnika i w zadumie oglądali miejsca upamiętniające mord dokonany na ludności pochodzenia żydowskiego. Wycieczka ta była doskonałą lekcją historii dla uczniów i na długo zostanie w ich pamięci. Obyśmy nigdy nie doświadczyli tak okrutnego traktowania.