Lekcja przyrody w Poleskim Parku Narodowym

Dnia 13 września 2021 r. odbyła się wycieczka do PPN, w której wzięli udział uczniowie klas I-III wraz z opiekunami p.B. Momot, p. E. Topolską, p. E. Kurec.

W siedzibie Parku w Urszulinie mogliśmy się dowiedzieć, jakie działania są podejmowane na rzecz ochrony żółwia błotnego.

Kolejną atrakcją była ścieżka przyrodnicza ”Dąb Dominik”. Ścieżka prowadziła przez różne typy lasów do będącego w ostatniej fazie zarastania dystroficznego  jeziora Moszne. Następnie w Załuczu Starym odwiedziliśmy Muzeum PPN. W części muzealnej zgromadzone są zbiory, na które składają się eksponaty archeologiczne, etnograficzne, historyczne i przyrodnicze.

Pogoda nam dopisała. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni po niezwykłej lekcji przyrody.