Policja w przedszkolu

22.09.2021 r. policjanci odwiedzili Punkt Przedszkolny w Wyrykach. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też przedszkolakom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Tematem spotkania równie ważnym jak bezpieczeństwo było dla dzieci poznanie tajników służby policjanta. Każdy przedszkolak chciał obejrzeć z bliska kajdanki, lizak, a także przymierzyć policyjną czapkę. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali z policjantami pamiątkowe zdjęcie.