Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach

Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały po nich jedynie piękne wspomnienia. Nadszedł wrzesień, a wraz z nim powrót do szkoły. W czwartek 01.09.2022 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej uczestniczyli: proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Lubieniu – ksiądz Adam Haraszczuk, Wójt Gminy Wyryki – pan Mirosław Torbicz oraz sekretarz Gminy Wyryki – pan Piotr Kazanecki. Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. Następnie cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście odśpiewali hymn państwowy oraz hymn szkoły. Potem nadszedł czas na okolicznościowe przemówienia Pani Dyrektor Marzeny Trociuk, księdza Adama Haraszczuka oraz Wójta Gminy Pana Mirosława Torbicza. Prelegenci życzyli gronu pedagogicznemu wytrwałości w przekazywaniu wiedzy, a uczniom jak najwyższych ocen w nowym roku szkolnym, bowiem „wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” (Adam Mickiewicz). Na zakończenie uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.