Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza

"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania.

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Wyrykach włączyła się do tegorocznej akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Jedenasta już edycja narodowej akcji czytelniczej dotyczyła "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

W naszej szkole wspólne czytanie wybranych ballad odbyło się  8 września 2022 r. Na szkolnej scenie zaprezentowali się uczniowie z klas IV - VIII.    W uczniowskiej interpretacji mogliśmy wysłuchać następujących ballad wieszcza narodowego: "Powrót taty", "Pierwiosnek", "Pani Twardowska" oraz "Świtezianka". Wszyscy uczniowie starannie przygotowali się do szkolnego wydarzenia, a dodatkowo uczniowie z kl. 8 zadbali o scenografię. Recytacja "Pani Twardowskiej" przez Laurę Wieczorek - uczennicę kl. 6 wzbudziła szczególny aplauz słuchaczy. Pani dyrektor Marzena Trociuk wyraziła słowa uznania uczniom i złożyła podziękowania nauczycielom: pani Agnieszce Łotysz, pani Agnieszce Paśnik i pani Alicji Parczewskiej za przygotowanie szkolnej akcji Narodowego Czytania.