Dzień Papieski

Zespole Szkół w Wyrykach po raz 16 obchodziliśmy Dzień Papieski, organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”.
W Roku Miłosierdzia polscy biskupi zachęcają za Papieżem Polakiem do wcielania w życie wyobraźni, a nawet fantazji miłosierdzia. Przypominają przeżycia Światowych Dni Młodzieży i towarzyszące im słowa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, które towarzyszyły spotkaniom z Ojcem Świętym Franciszkiem. Podczas uroczystej Akademii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły
pod kierunkiem pani Aliny Hulip i Alicji Parczewskiej mogliśmy usłyszeć jeszcze raz słowa Świętego Jana Pawła II, które kierował do ludzi młodych.
Słowa, które wybrzmiały podczas kolejnych - zainicjowanych przez Niego -Światowych Dni Młodzieży.
O tych spotkaniach mówił:
„W moim dialogu z wami ten Dzień ma znaczenie specjalne, pozwala mi bowiem przemówić nie tylko do młodzieży jednego kraju ,ale do młodzieży całego świata i powiedzieć wszystkim oraz każdemu z osobna: Papież patrzy na was z wielką miłością i wielką nadzieją, uważnie was słucha i pragnie odpowiedzieć na wasze najgłębsze oczekiwanie.”