Akademia z okazji Święta 3 Maja i Bitwy pod Wyrykami

"Maj - rocznica pięknych serc,

Maj - rocznica pięknych myśli..."

Tymi słowami w Zespole Szkół w Wyrykach zaczęła się uroczysta akademia
z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Bitwy pod Wyrykami ( 8. 05.1944r.).

Krótki zarys historyczny tych wydarzeń uczniowie klasy VI i I gimnazjum urozmaicili piękną recytacją wierszy o tematyce patriotycznej, wygłaszanych na tle podkładów muzycznych, co wywołało niezwykłą atmosferę i duże wrażenie na odbiorcach. Uczniowie wykazali się nie tylko zdolnościami recytatorskimi, ale także muzycznymi.Chór szkolny zaśpiewał podniosłe , patriotyczne piosenki, które wprowadziły społeczność szkolną w nastrój zadumy i refleksji. Słowa wypowiedziane w trakcie przedstawienia dobitnie świadczyły o tym, że uczniowie  szkoły doceniają wartość działań podjętych przez przodków, są świadomi ceny, jaką musieli oni ponieść byśmy mogli cieszyc się życiem w wolnej i demokratycznej Polsce.

Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwała pani Alicja Parczewska, Kamilla Horszczaruk i  Agnieszka Łotysz, która również przygotowała wymowną  dekorację.

Po oficjalnej części dyrektor szkoły p. Marzena Trociuk wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy wykazali się największą wiedzą
z zakresu historii szkoły i bitwy pod Wyrykami. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Krysa, drugie miejsce Mateusz Boczuliński , a trzecie Martyna Gierlińska. Serdecznie gratulujemy!! Konkurs przygotowała pani Jolanta Małyszczak i Kamilla Horszczaruk. Po uroczystości delegacja uczniów wraz z panią dyrektor złożyła kwiaty w miejscach pamięci poległych w czasie II wojny światowej.