Szkolna akcja profilaktyczna - Tydzień bez agresji i przemocy

W dniach 24 - 28.04.2017r. po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna „ Szkolny tydzień przeciwdziałania agresji i przemocy”.

W tym roku przebiegała ona pod hasłem „ Agresji i przemocy mówimy NIE!”

W ramach akcji zorganizowane zostały następujące działania:

1. Pogadanka dla uczniów klas II - III : „Wpływ odżywiania na zdrowie i zachowanie

dzieci”, przeprowadzona przez pielęgniarkę - panią Beatę Staszewską.

2. Prelekcja dla uczniów klas IV - VI i I - III gim.: „Jak radzić sobie z agresją i przemocą w szkole, w domu oraz w internecie”, prowadzona przez psychologa PPP we Włodawie - panią Emilię Kwiecień.

3. Lekcje wychowawcze na temat przeciwdziałania agresji i przemocy w szkole.

Podczas godzin wychowawczych uczniowie naszej szkoły tworzyli Kodeksy Dobrego Zachowania, a także odbyły się klasowe wybory Ambasadora Kultury i Życzliwości.

Wyniki wyborów na Ambasadora Kultury i Życzliwości w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

Laura Wieczorek - kl.0

Antoni Buska - kl.II

Wiktor Rosiak - kl.III „a”

Wiktoria Janisz - kl.III „b”

Maja Hawryluk - kl.IV

Łukasz Stępień - kl.V

Aniela Piech - kl.VI

Julia Ochnio - kl. I gim.

Łukasz Kalenik - kl.II gim.

Magdalena Hawryluk - kl. III gim.

4. Stworzenie Szkolnego Drzewka Życzliwości, na którego listkach uczniowie zapisywali miłe, życzliwe słowa, pozdrowienia, życzenia lub podziękowania wybranej przez siebie osobie. Drzewko stanowi ekspozycję na szkolnym korytarzu.

5. Szkolny konkurs plastyczny „Agresji i przemocy mówimy NIE!”

Na konkurs wpłynęło wiele prac, spośród których komisja w składzie: pani Agnieszka Łotysz, pani Elżbieta Kubera, pani Anna Parulska - przyznała następujące miejsca:

I m-ce - Gabriela Torbicz

II m-ce - Aleksandra Rabaniuk

III m-ce - Roksana Smolik

Laureatki konkursu zostały uhonorowane dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

„Szkolny tydzień przeciwdziałania agresji i przemocy” zorganizowały panie:

Jolanta Małyszczak - pedagog szkolny, Beata Momot i Elżbieta Kurec.