V Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej

W dniu 29 maja 2017 r. odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej organizowany przez Zespół Szkół w Wyrykach. Gośćmi honorowymi konkursu byli: senator RP prof. dr hab. Józef Zając, Rektor PWSZ w Chełmie, pan Józef Górny- zastępca prezydenta Miasta Chełm, poseł na Sejm RP Marcin Duszek, pani Katarzyna Perczyk – Twaróg - asystentka pani poseł RP Beaty Mazurek, pan Radosław Wygiera- asystent pani poseł RP Agaty Borowiec, przedstawiciel starosty Powiatu Włodawskiego p. Leszek Popik, wójt Gminy Wyryki p. Andrzej Ćwirta. Organizatorów cieszy rosnące zainteresowanie udziałem w konkursie, do którego w tym roku przystąpiło 28 wykonawców, w tym 13 solistów, trzy duety i trzy tria z 6 szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu włodawskiego oraz Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie. Komisja oceniająca w składzie: Małgorzata Dejneka - Powiatowy Rzecznik Konsumentów, Łukasz Zdolski- Dyrektor Włodawskiego Domu Kultury oraz Paweł Łobacz- Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria: soliści z klas IV - VI szkół podstawowych

I miejsce - Julia Gonerska, uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Iwona Szwaj

II miejsce  - Aniela Piech, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Wyrykach, opiekun artystyczny p. Agnieszka Łotysz

III miejsce – Weronika Waszuk, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Wyrykach, opiekun artystyczny p. Agnieszka Łotysz

Kategoria: zespoły wokalne z klas IV - VI szkół podstawowych:

I miejsce – trio The Black Diamonds: w składzie Agata Filipek, Jakub Grzywaczewski, Kacper Skoczelas, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Ireneusz Orzeł

II miejsce- duet Weronika Waszuk i Aniela Piech, uczennice ze Szkoły Podstawowej w Wyrykach, opiekun artystyczny p. Agnieszka Łotysz

Kategoria: soliści z klas I - III gimnazjum:

I miejsce – Patrycja Maik, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Katarzyna Kunz i Mikołaj Butryn

II miejsce- Gabriela Szkodzińska z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Ewa Stefaniak

III miejsce  Aleksandra Konieczna z Gimnazjum w Woli Uhruskiej, opiekun artystyczny p. Maria Łukacz

Wyróżnienia:

Sylwia Winiarczyk z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie,  opiekun artystyczny p.Iwona Szwaj

Nina Krzemińska z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, opiekun artystycznym p. Krystyna Czerniak.

Kategoria: zespoły wokalne z klas I - III gimnazjum:

I miejsce - Duet Patrycja Maik i Aleksandra Walasek z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Katarzyna Kunz i Mikołaj Butryn

II miejsce – Zespół C’est la vie z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie w składzie Oliwia Grzywaczewska, Małgorzata Huczuk i Karolina Pawluk, opiekun artystyczny p. Agnieszka Pawluk

III miejsce – Zespół z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie w składzie Katarzyna Szwaj, Sylwia Winiarczyk i Julia Gonerska, opiekun artystyczny p. Iwona Szwaj

W ocenie jury na podkreślenie zasługuje bardzo wysoki poziom wokalny wykonawców oraz wzorowa organizacja konkursu.

Patronatem honorowym konkurs objęli oraz ufundowali nagrody: senator RP
prof. dr hab. p. Józef Zając, Zastępca Prezydenta Miasta Chełm p. Józef Górny, posłanka na Sejm RP p. Beata Mazurek, posłanka na Sejm RP p. Agata Borowiec, poseł na Sejm RP Marcin Duszek, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego- p. Tadeusz Sławecki, Starosta Powiatu Włodawskiego p. Andrzej Romańczuk, wójt Gminy Wyryki p. Andrzej Ćwirta.

Sponsorami byli: Firma Produkcyjno-Handlowa Teresa i Henryk Siemiak Spółka Jawna, pan Adam Wojcieszuk- właściciel piekarni, Spółka akcyjna Lemonex, Zakład gastronomiczno-Handlowy „Alicja”, Przewodniczący Rady Gminy Wyryki p. Piotr Horszczaruk, Radna Gminy Wyryki p. Agnieszka Siwiec, Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Wyrykach p. Anna Zapora oraz p. Piotr Czelej.

Patronat medialny pełnili: TV Włodawa, Super Tydzień Chełmski, Nowy Tydzień oraz Radio Bon Ton w Chełmie.

Organizatorzy konkursu: pani Marzena Trociuk dyrektor Zespołu Szkół
w Wyrykach, p. Agnieszka Łotysz, p. Natalia Solecka i p. Justyna Tkaczuk dziękują wszystkim uczestnikom za udział w V Powiatowym Konkursie Piosenki Europejskiej, opiekunom artystycznym za przygotowanie uczniów, instytucjom współpracującym
i rodzicom za pomoc w organizacji oraz Dyrektor Biblioteki Inspiracji w Wyrykach pani Hannie Czelej za udostępnienie sali widowiskowej na przeprowadzenie konkursu.