Wycieczka do Warszawy

W dniu 29.05.2017r. została zorganizowana wycieczka do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas II, III, IV i V SP wraz z opiekunami: panią Jolantą Małyszczak, panią Beatą Momot, panią Elżbietą Topolską oraz p. Małgorzatą Śladewską.

Pobyt w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Stadionu Narodowego. Następną atrakcją był Hangar 646, w którym uczniowie pod okiem trenerów ćwiczyli i wykonywali akrobacje na trampolinach. Kolejny punkt programu to zwiedzanie miasta „ Śladami legend i sławnych mieszkańców”. Dzieci zobaczyły najważniejsze miejsca i zabytki Warszawy: Rynek Starego Miasta, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Kościół Św. Krzyża, Katedrę Św. Jana Chrzciciela, pomnik Syrenki, pomnik Małego Powstańca, pomnik Mikołaja Kopernika, Grób Nieznanego Żołnierza. Poznały również ciekawe legendy związane z miastem. Zwieńczeniem wycieczki był wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Z tarasu widokowego uczniowie podziwiali panoramę Warszawy. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.