Z wizytą w Poleskim Parku Narodowym

8 czerwca 2017 r. uczniowie z klas IV – VI i gimnazjaliści uczestniczyli w dydaktycznej wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego zorganizowanej przez panią Annę Parulską – nauczyciela przyrody i geografii. Uczniowie wraz z opiekunami panią Anną Parulską, panią Agnieszką Paśnik i panem Andrzejem Bieleckim zwiedzili siedzibę PPN, gdzie mieli okazję zobaczyć hodowlę żółwia błotnego, a następnie wraz z Panią Przewodnik przeszli 7,5 – kilometrowy szlak ścieżki przyrodniczej „Spławy”.  W trakcie spaceru po wytyczonym szlaku Przewodnik opowiadała uczestnikom wyprawy wiele ciekawostek przyrodniczych - ornitologicznych i zwracała uwagę na unikatową i cenną biologicznie roślinność. Dodatkowe wrażenie na uczniach wywarł pływający pomost nad Jeziorem Łukie. Zakończeniem wycieczki był posiłek w Pizzerii w Urszulinie oraz deser w postaci pysznych lodów.