Konkurs Mam Misję

„Konkurs Mam Misję”

„Nie możemy zrobić nic wielkiego - za to małe rzeczy z wielką miłością” - słowami Matki Teresy z Kalkuty rozpoczęła się uroczystość finałowa Konkursu Powiatowego „Mam Misję” organizowanego w naszej szkole dnia 12.06.2017 r. pod patronatem posła na Sejm RP Marcina Kamila Duszka, Episkopatu Polski i Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.

Pani Dyrektor rozpoczęła uroczystość i przywitała gości:

Posła na Sejm RP p. Marcina Duszka, Misjonarza o. Jerzego Siedleckiego, Proboszcza Parafii Lubień ks. Jarosława Sutryka, Wójta Gminy Wyryki p. Andrzeja Ćwirtę, Dyrektora II LO we Włodawie p. Eugeniusza Omelczuka oraz nauczycieli i uczniów przybyłych na finał konkursu, jak również media i społeczność szkolną. Głos zabrał również Pan Poseł Marcin Kamil Duszek, który zaprezentował ideę konkursu i wyraził słowa uznania wszystkim zaangażowanym w konkurs. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Aliny Hulip i p. Alicji Parczewskiej zaprezentowali program artystyczny, którego tematem były problemy, z jakimi borykają się milionowe rzesze ludzi, w tym dzieci mieszkające na różnych kontynentach. Misjonarz o. Jerzy Siedlecki przybliżył słuchaczom tematykę misji w Afryce.

Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród finalistom konkursu „Mam Misję”
w kategorii literackiej i plastycznej i podsumowanie uroczystości.

W Konkursie wzięło udział 36 uczniów. Wyniki Konkursu:

W kategorii szkół gimnazjalnych w formie pracy literackiej:

1 miejsce: Małgorzata Polak kl. II Publiczne Gimnazjum w Woli Uhruskiej (opiekun pani Marzena Antoniuk).

2 miejsce: Joanna Pawlik kl. II gimnazjum Publiczne Gimnazjum w Wyrykach (opiekun pani Alina Hulip).

2 miejsce: Anna Lewandowska kl. I gimnazjum Publiczne Gimnazjum w Dubecznie (opiekun pani Małgorzata Kończal).

3 miejsce: Magdalena Gaj kl. I gimnazjum Publiczne Gimnazjum w Dubecznie (opiekun pan Emil Witowski).

3 miejsce: Klaudia Krawczyk kl. II gimnazjum Publiczne Gimnazjum w Dubecznie (opiekun pani Małgorzata Kończal).

W kategorii szkół gimnazjalnych w formie pracy plastycznej:

1 miejsce: Aleksandra Rudkowska kl. II gimnazjum Publiczne Gimnazjum w Wyrykach (opiekun pani Alina Hulip).

2 miejsce: Klaudia Marczuk kl. II gimnazjum Publiczne Gimnazjum w Woli Uhruskiej (opiekun pani Marzena Antoniuk).

2 miejsce: Mateusz Boczuliński kl. I gimnazjum Publiczne Gimnazjum w Wyrykach (opiekun pani Alina Hulip).

3 miejsce: Julia Kozaczuk kl. I gimnazjum Publiczne Gimnazjum w Woli Uhruskiej (opiekun pani Marzena Antoniuk).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w formie pracy plastycznej:

1 miejsce: Paulina Jankowska kl. I ZSZ nr 1 we Włodawie (opiekun pan Wiesław Holaczuk)

1 miejsce: Marcin Brzozowiec kl. I II LO we Włodawie (opiekun pan Wiesław Holaczuk)

2 miejsce: Beata Karpińska kl. I II LO we Włodawie (opiekun pan Wiesław Holaczuk)

3 miejsce: Olena Serhiichuk kl. I II LO we Włodawie

Gratulujemy!