Wycieczka do Warszawy

21 czerwca 2017 r. laureaci konkursu powiatowego „ Mam Misję” pod patronatem Posła na Sejm RP Marcina Duszka oraz Episkopatu Polski i Dzieła Pomocy Ad Gentes tj. uczniowie z Zespołu Szkół w Wyrykach, Dubeczna, Woli Uhruskiej i II LO we Włodawie uczestniczyli w wycieczce

do Warszawy. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami Aliną Hulip, Alicją Parczewską, Małgorzatą Kończal, Emilem Witkowskim, Marzeną Antoniuk i ojcem Łukaszem Biedelakiem wzięli udział w sympozjum naukowym „Świeccy a misje”, które odbyło się na Uniwersytecie Warszawskim kard. Stefana Wyszyńskiego. Sympozjum zorganizowano w związku z 50-leciem działalności Komisji Episkopatu Polski ds. Misji .

Po obiedzie uczniowie zwiedzili Stare Miasto, Gmach Sejmu i spotkali się z posłem Marcinem Duszkiem. O godzinie 18.00, na zakończenie sympozjum, celebrowana była Msza św. w katedrze warszawsko - praskiej pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP , metropolity poznańskiego, w której wzięli udział uczestnicy wyjazdu.

Późnym wieczorem po uroczystej agapie wszyscy zadowoleni wrócili do swoich domów.

Współorganizatorem wycieczki był Zespół Szkól w Wyrykach.