Pan leśniczy w Punkcie Przedszkolnym w Suchawie

Dnia 25.09.2017r. przedszkole w Suchawie odwiedził pan leśniczy Włodzimierz  Czeżyk z Nadleśnictwa Włodawa, który poprowadził zajęcia w ramach tematu kompleksowego  ,,Co robią zwierzęta jesienią?” Gość opowiedział nam o swojej pracy. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Pan leśniczy zainteresował przedszkolaki swoimi opowieściami, wykorzystując różnorodne  ilustracje przedstawiające roślinność i zwierzęta. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowe broszurki przyrodnicze, miały również możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiedział. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach,  zrozumiały także zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.