Rajd śladami Walk Partyzanckich.

W poniedziałek  2 października 2017 r. po raz kolejny wzięlismy udział w VIII Rajdzie Śladami Walk Partyzanckich
w Powiecie Włodawskim. Rajd rozpoczął się o godz. 8.00 zbiórką na cmentarzu wojennym we Włodawie. Następnie  udaliśmy się do Luty, gdzie mieliśmy mozliwość obejrzenia kapliczki z okresu wojny polsko-bolszewickiej i miejsca byłego getta żydowskiego. Następnym punktem w programie rajdu była  miejscowość Żdżarka, gdzie usłyszeliśmy
o przebiegu Akcji „Wisła” na terenie powiatu włodawskiego i udaliśmy się na cmentarz prawosławny. Stamtąd przeszliśmy do szkoły w Dubecznie, w której uczniowie  zapoznali nas  z historią swojej placówki. Tam też wysłuchaliśmy wspomnień kpt. Edmunda Brożka - uczestnika walk partyzanckich oddziału Armii Krajowej. Po przejeździe autokarem do Hańska  zwiedziliśmy  izbę regionalną i kościół z wieżą widokową. Dziękujemy organizatorom za tak niezwykłą lekcję historii lokalnej.