Lekcja historii w Muzeum na Majdanku

Dnia 18. 10. 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyrykach wraz z panią Wiesławą Byliną, Agnieszką Łotysz i Kamillą Horszczaruk brali udział w wycieczce autokarowej do Lublina. Pierwszym punktem programu było Muzeum Obozu Koncentracyjnego na  Majdanku. Podczas czterogodzinnej lekcji historii uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych nt. losu dzieci w obozie koncentracyjnym na Majdanku, a następnie przeszli szlakiem więźniów. Zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone  w centralnym miejscu obozu.  Kolejnym punktem w programie wycieczki był seans filmowy w Cinema City.

Wycieczka miała na celu kształtowanie postawy patriotycznej i integrację uczniów. Młodzież, choć zmęczona, ale bardzo zadowolona, wróciła do domu z nowymi wrażeniami i doświadczeniami.