Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 9-10.11.2017r.odbyła się pielgrzymka do Częstochowy zorganizowana przez
ks. Proboszcza Parafii  pod wezwaniem św. Mikołaja  w Lubieniu ,w której wzięło udział  55 pielgrzymów w tym12 uczniów naszej szkoły z klasy II i III Gimnazjum oraz opiekun
p. Alina Hulip.
Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. o godz.8.00, na którą wszyscy przybyli punktualnie.
Do Częstochowy dojechaliśmy około godziny 17.00, po czym udaliśmy się na Jasną Górę by ujrzeć Wizerunek Matki Bożej . Po wspólnym nabożeństwie różańcowym i  mszy świętej każdy mógł przez chwilę popatrzeć w "oczy Maryi" i powierzyć jej swoje sprawy.

Pierwszy dzień zakończyliśmy uczestnictwem w Apelu Jasnogórskim.
Drugi dzień rozpoczęliśmy o godz.5.30 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wszyscy z wielkim wzruszeniem czekaliśmy na odsłonięcie obrazu i Mszę św. w kaplicy Cudownego obrazu .
Następnie po śniadaniu rozpoczęliśmy zwiedzanie. Zaczęliśmy od Bazyliki, następnie przeszliśmy Drogę Krzyżową w parku klasztornym, który otacza Sanktuarium, wyszliśmy na Wieżę - 510 schodów, zwiedziliśmy Skarbiec, Bastion św. Rocha, Salę Rycerską i Muzeum 600-lecia. Ogromne wrażenie zrobiła na nas 14 metrowa statua błogosławionego Jana Pawła II, która góruje nad pięknie położonym parkiem.
Duchowa moc tego miejsca sprawia, że wiele osób wybiera się właśnie do Częstochowy, dlatego i My postanowiliśmy ujrzeć ten cudowny obraz...
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.