Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie.

Z tego też względu młodzież z klasy II gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni pani Agnieszki Paśnik przygotowała dnia 26.01.2018 r. dla całej społeczności szkolnej apel na temat bezpiecznych ferii zimowych.
Uczniowie przypomnieli zasady postępowania w razie wypadku oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo na śniegu i lodzie, na ulicy i podwórku, w domu, na zimowisku oraz w „sieci”. Zaprezentowali podstawowe znaki drogowe, uświadomili konieczność noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych i przypomnieli wszystkie numery alarmowe.
Podsumowaniem prezentacji uczniów kl. II gimnazjum był opracowany przez nich zestaw pytań konkursowych dotyczących bezpiecznych ferii.
Pani dyrektor Marzena Trociuk wyraziła swoje uznanie inicjatorom apelu i życzyła wszystkim bezpiecznych zimowych ferii.