Wycieczka do Lublina - Dzień Otwarty UMCS

Dnia 9 marca 2018 r. została zorganizowana przez panią Ewę Zając - nauczyciela biologii i chemii - wycieczka szkolna do Lublina, w której udział wzięli uczniowie z kl. VII oraz młodzież z klasy II i III gimnazjum. Celem wyjazdu było uczestnictwo uczniów w pokazach chemicznych w ramach "Dnia Otwartego" uczelni. Tego dnia miasteczko uniwersyteckie zapełniło się tłumem zwiedzających. Młodzież z naszej szkoły pod opieką pani Ewy Zając, pani Anny Parulskiej i pani Agnieszki Paśnik zwiedziła wystawę robotów w Chatce Żaka i uczestniczyła w  koncercie jazzowym w wykonaniu studentów Wydziału Artystycznego. Następnym punktem wycieczki były pokazy chemiczne w aulii Wydziału Chemii, a po nich zajęcia doświadczalne w laboratoriach chemicznych.

Po ciekawych doświadczeniach i przeżyciach na UMCS-ie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do Galerii Plaza na posiłek.

Z pewnością w przyszłości  chętnie tego typu wyjazd edukacyjny powtórzymy.