Poranek Wielkanocny - „Quo Vadis - dokąd zdążasz?”

28 marca 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum  pod kierunkiem pani Aliny Hulip i pani Alicji Parczewskiej oraz chór szkolny pod batutą pani Agnieszki Łotysz  przygotowali misterium pt. „Quo Vadis - dokąd zdążasz?”.
Prezentacja multimedialna, rozważania oraz pieśni i piosenki przeniosły nas w czasy Chrystusa. Przypomniały również  o ważnych wydarzeniach z Jego życia: Ostatniej Wieczerzy, modlitwie w Ogrójcu, skazaniu Jezusa na śmierć i wreszcie drodze na Golgotę i ukrzyżowaniu.

To przedświąteczne spotkanie, na które przybył zaproszony Wójt Gminy Wyryki pan Andrzej Ćwirta, długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.  Z pewnością wzbudzi w wielu z nas refleksję - Jaką postawę przyjmiemy wobec cierpiącego Jezusa? Czym odwdzięczymy się Jezusowi za to, że przyjął na siebie nasze grzechy i przez śmierć na krzyżu otworzył nam drogę do nieba?