Test Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Wielki finał Testu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w dniu 16. 03. 2018 r. był dla 24 uczestników I Powiatowego Testu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym niezwykle ekscytującym dniem. Gimnazjaliści z: PG 1, PG 2, SP Wyryki, SP Stary Brus rywalizowali w dwóch kategoriach, uczniowie klas drugich i uczniowie klas trzecich, o niezwykle cenne nagrody: tablety, czytniki e- book, i słuchawki wysokiej jakości. Podkreślić należy, że tak cenne nagrody zostały sprezentowane dzięki objęciu współfinansowaniem i współorganizacją Testu przez Starostę Powiatu we Włodawie, jak również przez Burmistrza Miasta Włodawy.

Konkurencja nie była łatwa, dotyczyła ona bowiem wąskiej dziedziny z zakresu funkcjonowania samorządu gminnego
i powiatowego. Jednak uczestnicy rywalizacji byli fantastycznie przygotowani do testu, o czym świadczy fakt, że zarówno w kategorii klas trzecich jak i drugich, konieczna była dogrywka. Test niósł sporą dawkę emocji. Do oceniania w dogrywce włączyli się Patroni Honorowi Testu.

I miejsce - Joanna Pawlik kl. III gimnazjum SP Wyryki- 23 pkt

• ·II miejsce- Julia Filipek PG 2 -22 pkt
  • ·III miejsce- Lidia Kawiak PG 2 -22 pkt

w kategorii klas drugich:

• ·I miejsce- Martyna Oleniak PG 2 -21 pkt
  • ·II miejsce-Julia Stępień kl. II gimnazjum SP Wyryki- 18 pkt
  • ·III miejsce-Bartosz Wereszczyński PG 2- 17 pkt

Uczniów z naszej szkoły przygotowywał do konkursu pan Mariusz Czuj - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.