Wizyta strażaków w przedszkolu

W dniu 04.10.2018r. gościliśmy w Punkcie Przedszkolnym w Suchawie strażaków z Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Wizyta wspaniałych gości wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Panowie ciekawie opowiadali o swojej pracy, nie zabrakło też przestróg przed nierozważnymi zabawami. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Dzieci usłyszały, jak należy zachować się, gdy są świadkami wypadku, pożaru lub innej niecodziennej sytuacji.
Strażacy odpowiedzieli również na liczne pytania związane z wyjazdami do trudnych i niebezpiecznych akcji. Dzieci chętnie przymierzały elementy stroju i wyposażenia, a także pozowały do zdjęć. Dużą atrakcją dla przedszkolaków było oglądanie samochodu strażackiego i sprzętu potrzebnego do gaszenia pożarów. Na zakończenie spotkania dzieci serdecznie podziękowały gościom za wizytę i wręczyły wykonany wcześniej obrazek. Spotkanie na długo pozostanie dzieciom w pamięci, niektórzy z uczestników tego wydarzenia deklarowali iż w przyszłości zasilą strażackie szeregi, by nieść ludziom pomoc.