Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

W dniu 3 czerwca 2019r. uczniowie klas I - III wraz z opiekunami: p.Elżbietą Topolską, p.Beatą Momot i p.Jolantą Małyszczak udali się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego.

Celem wyjazdu było poznanie fauny i flory oraz osobliwości przyrodniczych PPN.

Wycieczka rozpoczęła się od projekcji filmu przyrodniczego oraz zwiedzenia Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego w siedzibie Dyrekcji PPN w Urszulinie. Następnym punktem programu był przejazd do Ośrodka Dydaktyczno - Muzealnego w Załuczu Starym, gdzie uczniowie oglądali wystawę historyczno - etnograficzną i przyrodniczą. Bardzo ciekawa okazała się wystawa zoologiczna eksponująca różnorodność gatunków zwierząt zamieszkujących Polesie. Kolejną atrakcją było przejście po ścieżce przyrodniczej „Dąb Dominik”. Wędrując przez las grądowy, ols i bór bagienny można było podziwiać różnorodną roślinność,

w tym także okazały 300 - letni dąb szypułkowy „Dominik”, który tak nazwano na cześć inicjatora utworzenia Poleskiego Parku Narodowego - prof. Dominika Fijałkowskiego. Zwieńczeniem ścieżki przyrodniczej było dotarcie po drewnianych kładkach do zarastającego Jeziora Moszne, otoczonego rozległym torfowiskiem.

Po trudach długiej wędrówki, na zakończenie wycieczki dzieci zjadły ze smakiem upieczone na ognisku kiełbaski.